Цей мікроб здатний викликати тривале запалення слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки, провокувати появу гастриту (гострого і хронічного), виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, а також раку шлунка.

Передача інфекції відбувається через посуд, брудні руки і домашніх тварин.

Мікроб Helicobacterpylori здатний тривалий час виживати в шлунку людини за рахунок унікальної здатності нейтралізувати кислотність шлункового соку. Паразитуючи в слизовій оболонці шлунка, Helicobacter pylori призводить до її повільного руйнування. Спочатку інфекція провокує поверхневий ерозивнийгастрит (невеликі і неглибокі виразки на слизовій оболонці шлунка), потім може викликати виразку (глибоке руйнування стінки шлунка) або хронічний гастрит. Протягом декількох років, при відсутності адекватного лікування, хелікобактеріоз може привести до переродження виразки в рак шлунка або до переходу хронічного гастриту в атрофічний.

Основними проявами цієї інфекції можуть бути наступні симптоми:

Болі і дискомфорт в животі, які проходять або, навпаки, посилюються після їжі

печія

часта відрижка

Здуття живота

Швидке насичення або навпаки почуття голоду, яке зберігається навіть після прийому достатньої кількості їжі.

Ніяких специфічних симптомів інфекції Helicobacter pylori не існує. Це означає, що тільки на підставі наявності симптомів немає можливості встановити заражена людина Helicobacter pylori чи ні. Більш того, відсутність будь-якого із зазначених вище симптомів, також не гарантує того, що інфекції немає. Остаточно переконатися у відсутності хелікобактеріоза можна тільки здавши аналізи в спеціалізованій лабораторії.

Лікувати таке захворювання складніше, ніж попередити. Тому користуйтеся одноразової або продезінфікованої посудом.

Компанія «Інфокс» розробила Дезінфікуючий засіб БіоЛонг «Для посуду, кухонних приладів і обладнання».

Це засіб призначений для забезпечення безпеки від небезпечних мікробів в місцях приготування і прийому їжі, а також знезараження посуду.