Руки всюдисущі. Вони все чіпають. В результаті до шкіри та нігтів прикріплюються мікроорганізми і бруд. Це небезпечно, так як багато мікроорганізмів можуть викликати інфекційні захворювання.

       Ми не можемо бачити мікроорганізми через їхні малі розміри, але бруду без мікробів не буває. Тому головне правило гігієни людини – мити руки.

        Якщо ми миємо руки водою з крана, ми змиваємо бруд і 10% мікробів. Вода змочує верхній шар шкіри, не ушкоджуючи її. Руки виглядають чистими, але вони можуть розносити інфекцію. З цієї причини лікарі рекомендують мити руки з милом. Але милом треба правильно користуватися, щоб не заподіяти шкоди шкірі. Шкіра людини складається з 3-х шарів: Епідерміс, Дерма і Підшкірна жирова клітковина.

Самий верхній роговий шар епідермісу складається з лусочок, з’єднаних ліпідами.
За рахунок ліпідного шару, роговий шар практично не проникний для водних розчинів, але розчини на основі жиророзчинних речовин, здатні проникати крізь нього.
Водний розчин мила розчиняє жири, тому при митті рук з милом частково розчиняється і віддаляється ліпідна просочення лусочок. Поверхня шкіри стає сухою, її захисні властивості від небезпечних мікробів слабшають.

Дослідження показали, що миття рук водою з милом дозволяє видалити 40% мікробів, але 60% залишається. Цього достатньо для зараження інфекційними захворюваннями.
Щоб виключити ймовірність захворювання від рук, застосовуються антисептики. Знезараження рук антисептиками виконується наступним чином: на долоню руки наносимо не менше 3 мілілітрів антисептика і втираємо його, як показано на малюнках нижче.


Еталонним антисептиком вважається 60% розчин ізопропілового спирту. Що відбувається в результаті дезінфекції рук ізопропанолом вище описаним методом?

 1. Знищується все небезпечне кількість мікробів, розчиняється ліпідна просочення лусочок рогового шару шкіри.
 2. З нижніх шарів шкіри міжклітинна рідина надходить в роговий шар, щоб відновити ліпідну просочення.
 3. Спирт випаровується, ліпідна просочення відновлюється частково. Мікроби знову контамінують на поверхні шкіри і розмножуються, заповнюючи сухий міжклітинний простір.
  Висновок: Спирт забезпечує тільки короткочасну відсутність небезпечних мікробів на шкірі рук людини. Якщо еталонним антисептиком користуватися часто, шкіра втратить здатність відновлювати ліпідний (жировий) пропитку рогового шару, мікроби зможуть безперешкодно проникати в організм людини.
  Компанія «БІОЛОНГ» спільно з Інститутом громадського здоров’я ім. А.Н. Марзєєва і Інститутом епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.Н. Громашевського АМН України розробила формулу антисептика, який діє проти патогенних мікробів тривалий час і не шкодить шкірі людини. До його складу входять діючі речовини: Ізопропіловий спирт – швидке дію зі знищення патогенних мікробів (діє поки не випарується).
 4. N-пропіловий спирт – швидке дію зі знищення патогенних мікробів (діє поки не випарується).
 5. Четвертинні амонієві сполуки – посилення антимікробної дії спиртів в рідкому стані.
 1. Ізопропіловий спирт – швидка дія зі знищення патогенних мікробів (діє поки не випарується).
 2. N-пропіловий спирт – швидка дія зі знищення патогенних мікробів (діє поки не випарується).
 3. Четвертинні амонієві сполуки – посилення антимікробної дії спиртів в рідкому стані.

Допоміжні речовини:

 1. Кремній – створює з четвертинними амонієвими сполуками конструкцію для механічного знищення мікробів в твердому стані (конструкція діє 7 днів, якщо не змивати).
 2. Ефірне масло – підсилює антимікробну дію діючих речовин.
 3. Де-пантенол – компенсує агресивна дія спирту, сприяє відновленню пошкодженої шкіри.
 4. Гліцерин – зволожує шкіру.
 5. Віддушка – зменшує агресивну дію спиртів на органи дихання.
  Таким чином антисептики торгової марки «БіоЛонг» знищують на шкірі людини всі небезпечні мікроби, створюють непереборний кремнієвий бар’єр для мікробів, зберігають еластичність рогового шару і сприяють прискореному відновленню пошкоджених ділянок шкіри.